Біометричний паспорт в Україні

вкл. .

Биометрический паспорт

Український уряд обіцяє запустити в дію, нові біометричні паспорти для усіх громадян, починаючи з січня 2015 року. Підготовка до цього йшла не один рік. У чому перевага нового виду паспортів, і які перспективи він обіцяє для українців?

Що таке біометричний паспорт і в чому його особливість

Закон про перехід на біометричні паспорти єдиного зразка, які будуть як внутрішнім документом, так і діяти за кордоном, був прийнятий ще в 2011 році. Проте після цього, законопроект неодноразово повертався на доопрацювання. В даний момент основною проблемою є - визначення, хто саме буде займатися виробництвом паспортів : державна структура або приватна. 

Держава намагається зробити перехід населення на біометричні паспорти м'якшим, в перший час старі паспорти також будуть дійсні. Новий документ має робочу дію в 10 років, але основна його відмінність полягає в електронному чіпі, який розташовуватиметься на першій сторінці паспорта разом з фотографією, даними про власника, а також відбитками пальців і навіть сканом сітківки ока.

Новий біометричний паспорт дозволить швидше проходити паспортний контроль під час перетину кордону держави, адже тепер усю інформацію про пасажира можна буде брати з електронного носія, і не потрібно забивати її вручну.

Багато аеропортів Європи вже оснащені електронними воротами, які забезпечують пасажирам самостійне проходження. Досить просто прикласти першу сторінку паспорта до сенсорного екрану і чекати, поки опуститься турнікет. Уся процедура займає лічені секунди.

Для отримання нового паспорту, українці повинні надати внутрішній український паспорт, ідентифікаційний код, для чоловіків - військовий квиток або довідку з військкомату. Серійне виробництво повинне запуститися в грудні 2014 року для того, щоб з січня бути повністю готовим до масового обміну паспортів громадян України. Попередня вартість нового документу - 15 євро.

В середньому термін виготовлення паспортів планується близько 30 днів. Можна буде зробити паспорт і в прискоренному темпі за один тиждень. Обміняти старі документи на нові необов'язково, по старому паспорту також можна легко і вільно подорожувати по всьому світу. З січня 2015 року запуститься близько 30 відділень, де можна буде отримати новий документ, але вже через місяць ця система буде доступна в усіх відділеннях видачі паспортів в Україні.

Як біометричний паспорт допоможе перетинати межі європейських держав без віз

Біометричний паспорт для українців є обов'язковою умовою ЄС на шляху пом'якшення візового режиму з перспективою повної його відміни найближчими роками

 

Для того, щоб потрапити в Європу без отримання візи, можливо, потрібно буде надати наступні документи при проходженні паспортного контролю :

  • Новий біометричний паспорт.
  • Квитки в обидва кінці.
  • Бронювання проживання.
  • Запрошення від резидента країни.
  • Міжнародна страховка здоров'я і життя.
  • Також може знадобитися підтвердження платоспроможності у вигляді виписки з банку або дорожніх чеків.

Для Євросоюзу такі паспорти, в першу чергу, це захист від нелегальної міграції і злочинності. Підробити такий документ набагато складніше, ніж звичайні паспорти. Спочатку планувалося випускати паспорти у вигляді пластикових карт звичного формату, проте, з часом біометричний паспорт набрав стандартного вигляду багатосторінкової книжечки з твердим пластиковим вкладишем з даними про власника. Багато громадян України побоюються за свої персональні дані, які можуть потрапити в руки шахраїв. Проте, якщо друком паспортів займатиметься державна структура, такий результат подій повністю виключений.

З січня 2015 року в'їзд до країн ЄС буде можливий по спрощеному візовому режиму, проте вже до травня наступного року планується перейти на повністю безвізовий в'їзд. Експерти відмічають, що терміни можуть злегка збільшитися, але усі сходяться до того, що до осені 2015 року українці зможуть відвідувати країни Європи без попереднього отримання віз і додаткових документів.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить