Грецькі води

вкл. .

Південна частина півострова Балкан і множинні острова навколо нього - це Греція. Чи чули коли про таке мор , як Лигурийское або Тірренське або Крітське, а може Альборан? Напевно ні, а фактично і географічно вони є частиною Середземного моря, хоча і не відображаються на картах до яких ми звикли, як окремі акваторії. Всі ці моря спрощені і зведені до декількох, які офіційно омивають грецькі берега. Це Іонічне, Егейське і звичайно ж Середземне.

Окрім вищеназваних, історичне існування ще кількох морів має місце, але ні словом не згадується про них серед простих обивателів. Це Крітське, Міртойское і Лівійське моря. Виходить, що Греція сама морська країна, більше морів, ніж у Греції немає у жодної іншої Європейської країни. Тому й виходить, що саме істотне джерело доходу зараз, як і завжди, у Греків - це моря. У них ловлять рибу, збирають корали, отримують гроші за транспортні морські шляхи і, звичайно ж, радують туристів своїми дивними водами і пляжами.

Другим, найістотнішим джерелом доходу від морів, після туризму, є морські акваторії Греції, прохід по яких коштує не малих грошей для мимохідь проходять суден. Розмір плати залежить від розміру судна.

Іонічне - море островів

Море названо на честь племен давньої Греції - Іонцев, які імовірно жили на островах, що омиваються морем. Другим варіантом назви моря служить легенда про кохану жінку верховного бога Зевса - Іо. Її, як свідчить легенда, Гера звернула в білу корову за порочний зв'язок з Зевсом, від якої Іо упливала по морю.
Море славиться ще й тим, що вода в ньому тепла круглий рік. Її температура коливається від +15 градусів взимку до +27 влітку. Любителі холодної водочкі можуть занурюватися і в зимовий період. Для того, що б не упустити для себе таку можливість, зробіть правильно, майте візу. У даному випадку туристична віза буде якраз те, що треба!

Море середини землі - Середземне

Кожен чув його назву, кожен знає, де його знайти на карті , деякі вже відчували його теплу водичку своєю шкірою. Останніх сюди тепер тягнути буде постійно, а ті, хто ще не відав середземноморських грецьких курортів, з нетерпінням чекають появи такої можливості! Середземне море саме адаптоване для туристів, з добре розвиненою інфраструктурою, з безліччю чистих піщаних і гальковий пляжів, і з мільйоном причин зайнятися водними видами спорту на його хвилях. Саме завдяки цьому Греція так славиться серед туристів, і саме завдяки Середземному морю.
Назва його йде аж ніяк не від його істинного географічного розташування, а від стародавніх часів, коли всі цивілізовані європейські народи народжувалися в цій місцевості, тоді ця земля і море були центром всього життя, тому й здавалося серединної водою, оточеній землями.
Вода в морі навіть у самий жаркий період не буде окропом , а залишиться приємно теплою за рахунок своєї чималої глибини і зайд океанських течій. Хоча не дивлячись на глибину, Середземне море по праву вважається одним з найбільш солоних морів. Це і добре і не дуже одночасно. Добре тим, що морська сіль благотворно впливає на шкіру і здоров'я в цілому, але якщо раптом вода потрапить у відкриту рану або до ока, тут ви проклянете солі всіх морів. Але навіть і така біль буде доброчинна, тому що дезинфікуюча.
Середземне море ідеально підходить для тихого, сімейного відпочинку, пасивного та пляжного.

Егегейске море

На місці злиття двох морів Середземного і Егейського ви зможете побачити дивовижну картину. Як води сходяться між собою, утворюючи картину небаченої краси. З боку середземноморської води, ви побачите глибоку синю воду такого ж глибокого синього кольору, а з другого, світлий бірюзовий колір, це вода Егейського моря. Це місце отримало вельми романтичну назву - поцілунок двох морів. Обов'язково спробуйте поглянути на це місце своїми очима!
Чим же Егейське море відрізняється від інших. Відмінності є, і вони суттєві. Води цього моря є самими чистими. Пляжі піщані і доглянуті, які вважаються найкращими в Європі. Відмінне місце для водного спорту, серфінгу та вінд - серфінгу звичайно!

Так само, берега і прибережна вода Егейського моря служать місцем паломництва дайверів з усього світу! Тут і корали ,і затонулі артефакти, і історичні дивини і рибки. Цілі дайвінг скарби!
Чого там кривити душею! Здавна водяться як традиція, що саме в Егейському морі на острові Родос проводяться змагання кубка світу з водних видів спорту щорічно.
Для того, що б долучитися до Грецької культурі - віза до Греції ваш помічник.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить