Чи відомо вам щось про Салоніки?

вкл. .

Історія міста сягає корінням в далеке минуле. Перші офіційні підтвердження про існування Салоніків беруть початок в 4 столітті до нашої ери. Най ймовірніше, що рішення про заснування міста було прийнято Кассандром на честь його дружини Фесалонікі, яка була зведеною сестрою Олександра Македонського. Але це лише офіційний початок існування Салоніків, тоді як культура і життя в цій місцевості з'явилася куди більш раніше, судячи з того, що там були знайдені сліди проживання неандертальців, а це як не як, а знахідка найдавніших ознак життя людини на землі. У зв'язку з цим Салоніки отримали титул - європейська культурна столиця в 90 роках минулого століття.

Ви не повірите, але наша слов'янська культура має зв'язок цим містом знову таки не заперечний! І найцікавішою тому причиною є те, що батьки нашої писемності (читай культури) Кирило і Мефодій вдосконалювали свій алфавіт саме в Салоніках! А на додачу до цього, займалися створенням церковної мови тут же. Щоб відвідати Салоніки у вас обов'язково повинна бути в наявності діюча шенгенська віза.

Як себе розважити, куди піти на що подивитися ?

В одній з не видалених частин Салоніків коли то розташовувалася резиденція монарха Галерія Максиміана. До наших днів вона, звичайно, не дожила, але дещо збереглося - це Галеріева Тріумфальна Арка, яка служила свідченням його абсолютної імператорської величності! Поряд з Аркою ви зможете знайти церкву святого Георгія, зведену в четвертому столітті. Історія церкви така, що після зведення вона, по закінченню 100 років, стала православним храмом, а потім мусульманською мечеттю, починаючи від шістнадцятого століття.

Витоки Християнської Віри

Християнська віра на нашу слов'янську землю прийшла саме із Салоніків, який у той час був центром християнської культури, разом з Константинополем. Але період процвітання християнства, а разом з ним і культури, закінчився коли Греція виявилася захопленою турками в далекому 15 столітті. Навіть складно це уявити, але під турецьким ярмом Греція пробула аж майже 5 століть і позбулася до кінця від чужинців зовсім недавно, в близькому двадцятому столітті. Але не дивлячись на все це, місто зберегло свою архітектурну автентичність, і навіть встояв перед нападками сучасності. Гуляючи вузькими вуличками Салоніків ви не зустрінете будинків вище трьох поверхів.

Ви знайдете тисячолітню церква Св. Софії, яка довго служила головним міським храмом, в той час як в наші дні її звели в статус найбільш значущих християнських соборів. Обов'язково зверніть увагу на пречудова старовинну мозаїку на стінах храму! Вона не залишить вас байдужими.

Базиліка Св. Дмитра вже давно отримала статус головної культурної в Салоніках, яка зведена в ім'я героїчної мученицької смерті однойменного святого. На жаль, але в двадцятому столітті храм зазнав величезне руйнування під час пожежі, і донині там ведуться реставраційні роботи.


Для того, що б відвідати Салоніки - замовляйте послугу віза до Греції під ключ у фахівців нашого візового агентства!

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить