Міста Іспанії

вкл. .

 Багато наших співвітчизників, які планують провести свій черговий відпустку в Іспанії, намагаються вирушити в такі її « міста і села », відвідування яких запам'яталося б дійсно надовго. На щастя, таких у цій країні чимало, а на візу до Іспанії, вартість відносно невисока. Одним з них є невеликий, але надзвичайно цікавий містечко Альмаден.

Розташовується він в автономному співтоваристві Кастилія - Ла- Манча, у провінції Сьюдад- Реаль. Згідно з останніми даними Статистичного управління Іспанії, на сьогоднішній день в Альмадене проживає всього 6175 чоловік, а загальна площа території, яку він займає, становить близько 240 квадратних кілометрів. Цей крихітний містечко відоме, насамперед, тим, що в ньому розташовується найбільше в світі родовище руди, з якої виділяють ртуть - кіноварі.

Достеменно відомо, що її родовища там були виявлені ще в період Раннього середньовіччя, а от коли і ким було засновано саме містечко, історикам встановити поки так і не вдалося. У ході археологічних розкопок, що проводилися в Альмадене і в його найближчих околицях, було знайдено чимало монет, які карбували маври, та й назва міста має арабське походження (у перекладі воно означає «моя власність »). 1151 року це містечко, що знаходилося під контролем мусульман, було захоплено військами короля Альфонсо VII і стало частиною Кастилії. У період Середньовіччя для видобутку ртутної руди залучалися в основному ув'язнені і раби, що доставляються з Африки, оскільки при існуючих тоді технологіях вилучення із земних надр кіноварі смертність гірників була виключно високою.

Зараз Альмаден все частіше відвідують іноземні туристи, оскільки комплекс його унікальних промислових споруд внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Оскільки моючи візу до Іспанії, тури по невеликих містах Іспанії обходяться відносно недорого, наших співвітчизників у цьому гірничодобувному містечку можна зустріти все частіше.

Більшість з них - це дуже допитливі люди, яких цікавлять не тільки шедеври старовинного зодчества, а й будь-які інші цікаві будови і все те, що з ними пов'язано. Приїхавши в Альмаден, вони мають можливість побувати в одній зі старих шахт, де добувалася ртутна руда, і своїми очима побачити, в яких умовах доводилося працювати гірникам.

Прогулюючись по історичному центру цього невеликого, але надзвичайно цікавого міста, мандрівники можуть побачити вельми презентабельне будівлю шахтарської госпіталю Сан- Рафаель, палати якого в минулому ніколи не пустували : випадки отруєння парами ртуті були вельми буденною справою. В одному з будинків, що знаходяться на центральній вулиці Альмада, розташовується експозиція Шахтарського музею, що включає в себе знаряддя праці гірників різних епох, історичні документи та фотографії.

Візити в це місто, як показує практика, дуже подобаються гурманам. Справа в тому, що кухарі кафе і ресторанів Альмада пропонують своїм гостям чудові страви кастильской кухні. Для місцевої кулінарії характерні різні наїдки, приготовлені з м'яса і турецького гороху, а також чудова випічка. Слід зауважити, що в таких невеликих провінційних містечках, як Альмаден, ці страви готують особливо майстерно.

Оскільки Іспанія зараз перебуває в дуже непростій економічній ситуації, то вояжі туди обходяться відносно недорого. З візою до Іспанії, наші співвітчизники цілком можуть відправитися з мінімальними фінансовими витратами, особливо якщо придбають путівки завчасно і з непоганими знижками.

>>>  Віза до Іспанії - головна сторінка

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить